Menu

Ubezpieczenia komunikacyjne: OC, AC, NNW

Jeśli posiadasz samochód, musisz pamiętać o ubezpieczeniu go. Do najważniejszych należą OC, AC, Assistance i NNW, czyli ubezpieczenia komunikacyjne. Na rynku znajdziemy naprawdę mnóstwo ofert tych ubezpieczeń. Co powinniśmy o nich wiedzieć. Jak nie zginąć w gąszczu” atrakcyjnych” ofert.


ubezpieczenia komunikacyjne

Foto: www.warta-ubezpieczenia.com.pl

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla…

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego posiadacza samochodu. Ubezpieczyciel zobowiązuje się wtedy pokryć wszelkie koszty napraw wyrządzonych innym przez ubezpieczonego. Ubezpieczenia komunikacyjne to także AC, czyli Autocasco, NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz Assistance i nie są one obowiązkowe. Autocasco ubezpiecza nas na wypadek kradzieży pojazdu lub jego uszkodzenia i zniszczenia.

ubezpieczenia komunikacyjne

Foto: www.autocentrum.pl

NNW, jak sama nazwa wskazuje jest ubezpieczeniem obejmującym szkody dokonane w trakcie wypadku oraz jego następstw. Z kolei Assistance polega na udzieleniu doraźnej pomocy medycznej bądź technicznej ubezpieczonemu w trakcie podróży, zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Ubezpieczenia komuniakcyjne są niezwykle ważne dla każdego kierowcy. Niejednokrotnie koszty związane z wypadkiem czy innym uszkodzeniem pojazdu naszego bądź cudzego mogą być naprawdę duże.

ubezpieczenia komunikacyjne

Foto: info-ubezpieczenia.pl

Ubezpieczenia komunikacyjne pozwalają nam się tym nie martwić, gdyż ubezpieczony wie, że za wszelkie komplikacje zapłaci jego ubezpieczyciel. Oczywiście ubezpieczenia komunikacyjne na starcie stanowią duży wydatek dla kierowcy, jednak powstają obecnie bardzo atrakcyjne oferty i pakiety dotyczące ubezpieczeń samochodu. Wystarczy się z nimi dokładnie zapoznać i wybrać najlepszą dla siebie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cennik walut

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR