Menu

Szkoda musi być naprawiona?

Na pewno dla większości z nas taki termin jak przykładowo likwidacja szkód czy likwidowanie szkód jest terminem dość dobrze znanym. Niestety owe hasło likwidacja szkody zazwyczaj wymieniamy w niezbyt przyjemnych okolicznościach. Bowiem, aby likwidacja szkód mogła mieć miejsce to uprzednio jakaś szkoda musiała być poczyniona.


likwidacja szkód

Foto: sospzmot.com.pl

Nie jest to rzecz przyjemna,…

Nie jest to rzecz przyjemna, nawet jeśli jesteśmy ubezpieczeni od różnych wypadków czy też gdy osoba, która daną szkodzę wyrządziła chce polubownie zrekompensować nam to. Niezależnie bowiem od tego czy ktoś spowoduje stłuczkę, w której ucierpi nasz samochód, zaleje nam mieszkanie czy spali instalację elektryczną podczas modernizacji budynku wiąże się to z niemałymi nerwami. I tak dobrze jeśli nie będziemy musieli pokrywać jakiejkolwiek naprawy z własnej kieszeni.

naklejki na samochód

Foto: www.przejdznaswoje.pl

Gorzej jednak jeśli ktoś wyrządzi szkodę, ale już sama likwidacja szkód nie będzie przebiegać tak jak należy, bo osoba winna całego zamieszania nie będzie poczuwać się do winy. W takiej sytuacji mamy dwa wyjścia. Odpuścić lub wejść na drogę sądową. Jeśli w grę wchodzą duże finanse, a wywołana szkoda pociągnęła za sobą duże kłopoty, przykładowo w firmie to raczej pierwsze nie wchodzi w grę. Z kolei proces w sądzie zazwyczaj jest długotrwały.

I co więcej, jeśli występujemy…

I co więcej, jeśli występujemy do sądu cywilnego, z oskarżenia prywatnego, musimy ponosić wszelkie koszty sądowe do momentu, gdy sąd nie wyda pozytywnego dla nas werdyktu i nie nakaże oskarżonemu również poniesienia wszelkich kosztów związanych z procesem. A wyrok nigdy nie jest pewny, bo oskarżony też będzie walczył. Niestety, tak gdzie w grę wchodzą pieniądze wydarzyć może się wszystko.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cennik walut

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR