Menu

Przekaz informacji dziś a w Polsce Ludowej

Obecni trzydziestolatkowie niekoniecznie musza pamiętać czasy Polski Ludowej i często, tak jak młodsze pokolenia, lubią słuchać opowieści babć i dziadków. Swoją uwagę warto skupić na informacji i jej przekazie w porównaniu z czasami dzisiejszymi.



Zanim nastała demokracja, panował komunizm, Polska jako”…

Zanim nastała demokracja, panował komunizm, Polska jako” brat” Związku Radzieckiego musiała sprostać stawianym przez niego wymaganiom. Tu również w kwestii informacji. Przekazywane wówczas społeczeństwu informacje były sprawdzane przez władzę, nie istniała wolność słowa. Każda informacja, która była dla władzy niewygodna była eliminowana. Z drugiej zaś strony, jeśli społeczeństwo domagało się wiedzy na jakiś temat, to do wiadomości podawana była taka informacja, która wygodna była dla władz.

Duża cenzura nie pozwalała na wypowiadanie się na określane tematy, a w szczególności na jakąkolwiek krytykę władzy. Czy dziś wyobrażamy sobie taką sytuację, że nie mamy prawa do obiektywnych informacji na określony temat bądź sprawdzenia czegoś w kilku źródłach. Nie. Informacja stanowi podstawę demokracji. Każdy ma prawo dostępu do takich samych informacji, bez względu na płeć i wiek, każdy może również wypowiedzieć się w określonym temacie i przekazać innym informacje na dany temat.

Galeria

karta kredytowa bez opłat

Foto: cdn13.poltrip.smcloud.net

informacje

Foto: kredyt-na-mieszkanie.com.pl

Informacja wpływa na rozwój społeczeństwa, otwiera horyzonty i pozwala na poznawanie nowych kultur i społeczeństw. W dzisiejszych czasach problemem jest nadmiar informacji, w związku z czym uczymy się rozróżniać te ważne dla nas informacje od tych mniej ważnych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cennik walut

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR