Menu

System MBO w Polsce.

Jak wiadomo w Polsce coraz częściej dochodzi do sprzedaży przedsiębiorstw różnym inwestorom. Często zdarza się, że nowy właściciel wprowadza do firmy nową kadrę zarządzającą i zwalnia bądź degraduje osoby aktualnie zarządzające. W związku z tym w trosce o swoje posady, kadra zarządzająca często decyduje się na wykup firm przeznaczonych na sprzedaż.Jest to tak zwany proces MBO i…

Jest to tak zwany proces MBO i ma on na celu przejęcie pełni władzy przez zarząd i uratowanie swoich miejsc pracy. Po dokonani takiego wykupu zarząd działa jeszcze sprawniej, ponieważ firma należy do nich i wszystkie zyski( oraz straty )również będą ich. Nic więc dziwnego, że zarząd działając we własnym interesie pracuje o wiele wydajniej. Dodatkowo MBO jest stosowane do realizacji planów na rozwój firmy. Taki wykup pozwala na dowolność w podejmowaniu decyzji. Często kadra ma ciekawe pomysły, których właściciel nie chce zrealizować. Wówczas MBO pozwala na wdrożenie planów w życie i osiągnięcie zysków( lub też strat ).

mieszkania na sprzedaż szczecin

Foto: i.st-nieruchomosci-online.pl

mieszkania na sprzedaż warszawa

Foto: images01.olx.pl

Oczywiście MBO stanowi również ryzyko,…

Oczywiście MBO stanowi również ryzyko, na szczęście na terenie Polski powstaje coraz więcej firm znających proces MBO i służących profesjonalnym doradztwem w tym zakresie. Można również spotkać banki i instytucje finansowe udostępniające kredyty i pożyczki przeznaczane na taki wykup firmy.

wonga pożyczki

Foto: aktualnoscizrynkubankowego.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cennik walut

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR