Menu

Otrzymywanie emerytury

Najpierw musimy koniecznie pracować by odkładać na swoja przyszłość. Dopiero po przekroczeniu wieku emerytalnego istniej możliwość comiesięcznego pobierania świadczenia emerytalnego. Dlatego też każdemu zależy na tym by jak najwięcej pracować. Chodzi tutaj przede wszystkim o lata przepracowane. Nie mniej jednak nie bez znaczenia będzie także to w jakiej wysokości mamy wynagrodzenie.Otrzymywanie emerytury – galeria

ofe

Foto: static1.money.pl

ofe

Foto: ofe.bblog.pl

emerytura z ofe

Foto: blog.money24.pl

Jak wiadomo na emeryturę w OFE odkłada się tylko w chwili kiedy się pracuje. Jednym słowem co miesiąc z naszego wynagrodzenia na konto otwartego funduszu emerytalnego będą odkładane składki. Oczywiście zanim to w ogóle nastąpi musimy wybrać taki fundusz emerytalny. Dzięki temu każdy pracownik ma swój indywidualny fundusz emerytalny. Rzecz jasna zawsze mamy możliwość zmiany takiego otwartego funduszu emerytalnego na inny. Nie mniej jednak jeżeli będziemy na etapie wyboru funduszu warto poważnie wszystko przemyśleć. Dzięki temu, że wybierzemy fundusz emerytalny i będziemy przez większość swojego życia pracować mamy możliwość otrzymywania w późniejszym czasie świadczenia emerytalnego. Oczywiście otwarty fundusz emerytalny jest obowiązkowy.

Dlatego też dosłownie każdy kto…

Dlatego też dosłownie każdy kto pracuje musi go posiadać. W związku z tym nie ma obaw przed tym, że się nie otrzyma emerytury. Wyjątkiem są osoby, które przez całe swoje życie nie pracowały lub przepracowały niewiele. Dlatego właśnie warto pracować jak najwięcej. Tylko i wyłącznie dzięki temu będziemy mogli mieć w miarę godne życie po przekroczeniu wieku emerytalnego.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cennik walut

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR