Menu

Emerytalna przyszłość

Nie da się ukryć, że współczesna młodzież zdecydowanie nie ma lekkiego życia. Po pierwsze bowiem w całym kraju jest naprawdę ciężko z pracą. Znalezienie normalnej pracy to droga przez mękę i wiele osób się o tym już przekonało. Pracodawca wymyśla niestworzone wymagania i chce od młodych ludzi ogromnego doświadczenia.Jeśli już uda nam się…

Jeśli już uda nam się odnaleźć jakieś zatrudnienie to okazuje się później, że wcale dalej nie jest kolorowo. Nasze zarobki są tak niskie, że ciężko jest nam się utrzymać samodzielnie, a gdzie tutaj mówić o tym, aby utrzymać także całą rodzinę. Kolejny ogromny problem to niestety emerytura. To co dzieje się w tym kraju jest dosłownie horrorem. System emerytalny jest rozsypany, a przyrost naturalny sprawia, że już wkrótce na emerytów nie będzie miał zupełnie kto pracować.

To właśnie dlatego przyszłość emerytalna jest tak niepewna. Rząd chcąc uratować emerytury podzielił cały system na trzy osobne filary, gdzie dwa są obowiązkowe. II filar to nowość gdyż jest to OFE. Otwarty Fundusz Emerytalny działa bowiem w nieco inny sposób niż ZUS. Tutaj nasze składki nie leżą bezczynnie i nie są marnowane. OFE na różnorodne sposoby inwestuje nasze pieniądze co oznacza ich pomnażanie.

Dzięki temu w przyszłości wypłacimy więcej niż na OFE wpłaciliśmy. Tak naprawdę jednak dzisiaj nikt nie jest w stanie powiedzieć nam, czy taki system się sprawdzi. Dopiero za kilkanaście, kilkadziesiąt lat okaże się, że czy faktycznie ten nowy system się sprawdził. Póki co młodzi ludzie nie mogą czuć się zbyt pewnie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cennik walut

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR