Menu

Rodzaje sauny

Sauna została wynaleziona przez Finów wieki temu i jest przez nich uwielbiana do dzisiaj. Znane są jej cenne właściwości zdrowotne jaki i wspaniały wpływ na urodę. W Polsce sauna nie jest dość popularna, ale aby to zmienić i przekonać się do niej, należy poznać jej rodzaje. Wyróżniamy wiele rodzajów, a jeden z nich to sauna sucha, która przeznaczona jest dla zwolenników wysokich temperatur.Temperatura, jaka panuje w pomieszczeniu…

Temperatura, jaka panuje w pomieszczeniu wynosi od 85 do 100 stopni Celsjusza. Jednak można ją znieść dzięki suchemu powietrzu. Taki rodzaj sauny oczyszcza skórę, poprawia mikrokrążenie w naskórku oraz poprawia stan skóry z cellulitem. Kolejny rodzaj to sauna parowa, w której temperatura osiąga jedyne 50 stopni Celsjusza, choć wilgotność wynosi ok. 100%. Takie warunki pobudzają krążenie i oczyszczają organizm. Znana jest także sauna na podczerwień, dla osób źle znoszących niskie temperatury. Tam one wynoszą ok. 50-60 stopni, a uzyskiwane są ze specjalnych urządzeń ceramicznych, które emitują promienie podczerwone. Bardzo pomocna przy spalaniu tkanki tłuszczowej.


Wyróżniamy też saunę lodową, która polecana jest…

Wyróżniamy też saunę lodową, która polecana jest osobom lubiącym niskie temperatury, ponieważ w jej wnętrzu panuje niska temperatura ok. -15 stopni. Ściany i podłoga są w niej pokryte lodem. Taka sauna pomaga wzmacniać naczynia krwionośne, przyspiesza krążenie krwi oraz spalanie tłuszczu oraz ujędrnia skórę. Inne rodzaje sauny to ziołowa i z koloterapią.

naczynia jednorazowe

Foto: images03.olx.pl

sauna

Foto: www.kamratowka.pl

sauny na podczerwień

Foto: 1.bp.blogspot.com

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cennik walut

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR