Menu

Drukarki do faktur

Drukowanie paragonów i faktur jest niezbędne w każdym sklepie bez względu nas wielkość sklepu i rodzaj oferowanego asortymentu. O ile w niewielkim sklepie można jeszcze sobie pozwolić na wypisywanie faktury ręcznie, o tyle w przykładowym hipermarkecie, czy hurtowni sprzedającej dziennie setki tysięcy produktów i wystawiającej tysiące faktur, drukarki fiskalne są niezbędne.


drukarka

Foto: komputerek.konkol.prv.pl

Z jednej strony urządzeń tego typu wymaga…

Z jednej strony urządzeń tego typu wymaga odpowiedni przepis, a z drugiej sama kasa fiskalna, która nie ma opcji drukowania faktur, a jedynie paragony nie rozwiązuje problemu. Wydruki fiskalne, zarówno paragony, jak i faktury są przeznaczone dla klienta i stanowią dowód zakupu, a jednocześnie podstawę ewentualnej reklamacji. Na podstawie takich wydruków mogą też być wydawane równe nagrody podczas promocji. Drukarki fiskalne stanowią jeden z elementów całego złożonego systemu sprzedażowego i współpracują z odpowiednią bazą, którą może być na przykład komputer.

drukarki fiskalne

Foto: www.datecs-polska.pl

Są one doskonałym rozwiązaniem w dużych sklepach, ponieważ usprawniają pracę i są o wiele wydajniejsze od typowych kas. Drukarka fiskalna przed dopuszczeniem do pracy powinna być zafiskalizowana, oraz podłączona do zaprogramowanej bazy danych PLU. Drukarki współpracują z odpowiednimi programami handlowymi.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cennik walut

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR