Menu

Jakie układy mają firmy?

Niewątpliwie obie strony powinny dołożyć wszelkich starań do szybkiego zawarcia porozumienia, jakim jest układ z wierzycielami. Tak, jak właściciel upadającej firmy ma 30 dni na przedstawienie propozycji, tak i druga strona, czyli wierzyciel, również ma taki sam czas na przedstawienie swoich rozwiązań.Wówczas dopiero będzie można rozpocząć dalsze…

Wówczas dopiero będzie można rozpocząć dalsze postępowanie. Układ z wierzycielami może by zawarty tylko i wyłącznie na drodze sądowej, bowiem musi on być prawomocny. Jest jednak wiele takich sytuacji często losowych, które mogą wpłynąć na wydłużenie okresu składania propozycji, które mają wejść w układ z wierzycielami. Sąd może to zrobić biorąc pod uwagę wnioski zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Niekiedy bowiem zdarza się tak, że na przykład dłużnik zachowuje, wówczas nie może on w wyznaczonym czasie przedstawić wymaganych propozycji, na podstawie których miał być zawarty układ z wierzycielami.

Czasami przecież zdarzają się takie wypadki,…

Czasami przecież zdarzają się takie wypadki, które uniemożliwiają dotrzymanie terminu, a zatem również wpływają na przedłużenie tego terminu. Warto więc dobrze przemyśleć swoje decyzje które podejmujemy szczególnie gdy dotyczyć one mają właśnie takiego układu z wierzycielami, bo czasem po prostu okoliczności się na siebie nakładają.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cennik walut

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR