Menu

Lokaty i oprocentowanie lokat

Lokaty bankowe to zdecydowanie najbezpieczniejsza forma inwestowania. Z drugiej strony oprocentowanie lokat nie zawsze jest w stanie zapewnić nam takie zyski, które będą dla nas zadowalające. Jeśli zależy nam na znalezieniu takich produktów bankowych jakie dadzą nam realne zyski, musimy przede wszystkim unikać podatku belki.W Polsce na rynkach finansowych…

W Polsce na rynkach finansowych nie jest wcale łatwo znaleźć takie produkty jakie z jednej strony dają nam realny zysk, a z drugiej strony są bezpieczne. Do najbardziej bezpiecznych produktów finansowych zalicza się przede wszystkim lokaty bankowe. Z drugiej strony oprocentowanie lokat nie jest w stanie zawsze zapewnić nam odpowiednich zysków. Obecnie możemy spotkać się z sytuacją, że oprocentowanie lokat nie tylko nie jest w stanie przynieść nam zysków, ale również w wielu przypadkach może powodować spadek wartości naszych pieniędzy.

Wynika to z tego, że w wielu bankach oprocentowanie lokat jest niższe, niż wskaźnik inflacji. Jeśli zależy nam na znalezieniu takich produktów, które zapewnią nam zyski, musimy przede wszystkim szukać lokat jakie umożliwiają nam niepłacenie podatku belki. W takich produktach oprocentowanie lokat może być niższe, ale realnie zarabiamy znacznie większe pieniądze. Zawsze musimy odróżniać oprocentowania realne i nominale, jakie podawane jest przez banki.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cennik walut

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR