Menu

Jak długa powinna być lokata?

Oszczędzanie jest teraz w modzie. Można nawet powiedzieć więcej. Oszczędzać każdy musi, bo nie ma innego wyjścia. Mamy przecież kryzys i ludzie nie chcą wydawać pieniędzy. Wolą je oszczędzać na czarna godzinę. Dlatego dużą popularnością cieszą się lokaty terminowe. Jest to bardzo dobry sposób na oszczędzanie.



Galeria

lokaty

Foto: www.bankier.pl

lokaty

Foto: blog.money24.pl

oszczędzanie prądu

Foto: giznet.pl

Nie tracimy pieniędzy przez inflację, bo lokaty są całkiem dobrze oprocentowane. Pytanie jest tylko takie, na jak długi okres czasu wziąć lokatę. Każda usługa tego typu jest wykorzystywana w odpowiednim czasie. Lokaty terminowe mogą opiewać na jeden miesiąc lub pięć lat. To jest bardzo trudna decyzja, która powinna być porządnie przemyślana. Jeśli weźmiemy lokatę na miesiąc, praktycznie nic z tego nie będziemy mieć. Jeśli weźmiemy na kilka lat, możemy pożegnać się z pieniędzmi, które mogą nam być potrzebne wcześniej. Jednak nie wszystkie lokaty terminowe mają zapis, że nie można wypłacać pieniędzy wcześniej.

Banki konkurują między sobą i dają…

Banki konkurują między sobą i dają klientom coraz lepsze oferty. Są więc na rynku lokaty terminowe, które są oprocentowane niżej ale w każdej chwili jesteśmy w stanie wypłacić część pieniędzy. I chyba takie rozwiązanie jest najlepsze. O tym powinniśmy pamiętać i takich lokat szukać.

Autor informacje czerpał ze strony: polnord.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cennik walut

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR