Menu

Ubezpieczenia samochodu

Każda osoba posiadająca samochód musi jednocześnie liczyć się z tym, że będzie zmuszona to ponoszenia wielu kosztów. Nie tylko samo eksploatowanie samochodu kosztuje, gdyż trzeba kupować paliwo i co jakiś czas wykonywać naprawy. Posiadanie samochodu wiąże się bowiem także z kilkoma obowiązkami prawnymi.Na pewno nasze auto musi…

Na pewno nasze auto musi być zarejestrowane i trzeba odprowadzić za nie podatek co oczywiście może kosztować nie mało. Do tego raz do roku trzeba się wybrać ze swoim samochodem na przegląd techniczny. Jeśli auto nie przejdzie takiego przeglądu to trzeba odpowiednie rzeczy naprawić i udać się na przegląd ponownie. To kolejna bardzo kosztowna rzecz. Każdy właściciel samochodu ma także obowiązek płacenia ubezpieczenia komunikacyjnego OC. Jest ono potrzebne w razie jakiejkolwiek kolizji, aby pokryć koszta z nią związane, w tym koszta leczenia ofiar oraz naprawy samochodów. W przypadku braku tego ubezpieczenia możemy dostać bardzo dotkliwy mandat, a w razie kolizji koszta pokrywamy z własnej kieszeni.


Jeśli mamy pecha to do zapłacenia…

ac

Foto: 3.bp.blogspot.com

Jeśli mamy pecha to do zapłacenia będzie nawet kilkaset tysięcy co może oznaczać dług do końca życia. Do samochodu można jednak dobrowolnie dokupić także pakiet ubezpieczenia AC. To ubezpieczenie chroni nasz samochodów oraz wszystko co się w nim znajduje. Jeśli więc ktoś nam ukradnie samochód, zabierze coś ze środka lub na przykład uszkodzi go kiedy nas nie ma w aucie to ubezpieczenie AC pokryje koszta z tym związane. AC może być jednak wykupione tylko do samochodów nie starszych jak 10 lat.

samochód na firmę

Foto: all-files.w-a.pl

prywatne ubezpieczenie zdrowotne warszawa

Foto: e-makler.com.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cennik walut

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR