Menu

Emerytura nie musi być niska

Każdy z nas chce i marzy, by życie na emeryturze upływało w spokoju, ciszy i przyjemnej atmosferze. Z pewnością nikt nie chce na starość martwić się o pieniądze i brak środków na podstawowe rzeczy takiej jak opłata za rachunki czy jedzenie. Nie wspominając o wykupieniu leków, na które nagle zabraknie funduszy.


2 filar

Foto: img.interia.pl

Aby tego uniknąć, warto już dziś pomyśleć…

Aby tego uniknąć, warto już dziś pomyśleć o emeryturze. Z reguły młodzi ludzie nie myślą o tej kwestii, zwłaszcza, kiedy są w sile wielu, mają energię i przekonanie, że zawojują świat. Życie jednak nie zawsze pisze kolorowe scenariusze i tylko przezorni będą mogli w wieku emerytalnym cieszyć się wolnym czasem. Pozostała reszta będzie musiała dorabiać albo liczyć na pomoc rodziny. Jeśli takie rozwiązanie cię nie satysfakcjonuje pomyśl już dziś o oszczędzaniu.

2 filar

Foto: 2filar.bblog.pl

Wpłacaj na lokatę, co miesiąc określoną kwotę pieniędzy. Zobaczysz, że w przyszłości mogą cię one wybawić od wielu kłopotów. Może się okazać, że ciężko zachorujesz albo twój wnuk nie będzie miał pieniędzy na studia. Oszczędności na czarną godzinę to jedno, ale pojawia się jeszcze jedna kwestia, a mianowicie kwestia otwartych funduszy emerytalnych. Pamiętajmy, że 2 filar jest obowiązkowy w Polsce.

2 filar

Foto: www.galeria.pmalinowski.pl

Każda osoba, która podjęła pracę musi zostać przypisana do drugiego filaru. Na szczęście sami możemy dokonać wyboru a jest, w czym wybierać. Na chwilę obecną w Polsce działa kilkanaście otwartych funduszy emerytalnych. Sprawdź w rankingu najlepszy fundusz i zapisz się do niego. Jeśli sam o tym zapomnisz i zignorujesz drugi filar możesz w przyszłości tego żałować.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cennik walut

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR