Menu

O polskich banknotach

Nikt nie wyobraża sobie, aby banknoty polskie mogły kiedyś zniknąć z naszych portfeli. Niestety ten dzień jest coraz bliżej. Do prowadzenia euro nie zostało już dużo czasu. Wszystkie banknoty polskie zostaną zastąpione przez ogólną walutę dostępną w Europie. Będą na euro oczywiście wizerunki polskich polityków czy władców, ale to nie to samo co banknoty polskie.Odkąd marka została zastąpiona złotówką minęło już…

Odkąd marka została zastąpiona złotówką minęło już sporo czasu. Wszyscy się przyzwyczailiśmy, że banknoty polskie to Kazimierz Wielki czy Mieszko I. Utrata tych banknotów spowoduje utratę pewnej historii i tradycji. Nic na to na razie nie możemy poradzić banknoty polskie mają zniknąć prędzej czy później. Większość krajów w Europie już się pozbyła swojej waluty. Niemcy do dzisiaj płaczą za marką. Tylko Brytyjczycy trzymają się twardo i nadal mają funta. Jakby wyglądało euro z podobizną królowej. To nie to samo i oni o tym wiedzą. Po każdej denominacji zmieniają się ludzie na banknotach.


O polskich banknotach – galeria

banknoty polskie

Foto: g.forsal.pl

numizmatyka

Foto: www.abcmonet.pl

Kiedyś byli to ludzie popierani bardziej przez PRL. Dzisiaj Ci, których uważa się za przyjaznych demokracji. Chociaż trudno powiedzieć co by Kazimierz Wielki zrobił gdyby zobaczył ostatnie rządy w Polsce. Raczej wiemy co by zrobił, ale jest to zbyt drastycznie żeby tutaj opisywać.

Ciekawe informacje o kurs euro autor zdobył ze strony kantor.aliorbank.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cennik walut

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR