Menu

Bezpieczny zyski, czyli obligacje skarbowe

Praktycznie nie ma na świecie osoby która nie chciała by zwiększyć ilości posiadanych pieniędzy. Większość z nich chciałaby pomnażać swoje zarobki w bezpieczny sposób, bez obawy o ewentualne straty. Jednymi z lepszych rozwiązań dla nich będą obligacje skarbowe, które działają na swoistej zasadzie wypożyczenia swoich pieniędzy budżetowi państwa, który w zamian da mu pokwitowanie będące papierem wartościowym, w którym jest napisane, że budżet państwa jest winny danej osobie jakąś kwotę, którą odda wraz z odsetkami po czasie, na jaki dane obligacje skarbowe zostały zakupione.Galeria

obligacje skarbowe

Foto: inwestycje.pl

porady prawne online

Foto: www.katalog.pogodzinach.net

lokaty

Foto: www.najlepszelokatybankowe.com

Można je zakupić na wybrany czasu, aktualnie oferowane okresy to dwa lata( posiadające stałe oprocentowanie ), trzy lata, cztery lata i najdłuższy okres wynoszący dziesięć lat( wszystkie posiadające zmienne oprocentowanie ). Żeby nie było zbyt różowo, to jeśli porównamy oprocentowanie obligacji z oprocentowaniem lokat, to w większości przypadków wygrywają lokaty. Ale obligacje także mają swoje zalety. Jest to m. in. większa swoboda dysponowania nimi, oraz fakt, że żeby założyć lokatę trzeba mieć najczęściej jakiś zapas gotówki, przykładowo 3000 złotych. Zaś obligacje skarbowe kosztują tylko 100 złotych za sztukę, więc właśnie tylko 100 złotych jest potrzebne, żeby takową zakupić. Można tutaj także rozróżnić podział obligacji na dwa rodzaje.

Pierwszym z nich są obligacje…

Pierwszym z nich są obligacje oszczędnościowe, które mogą zakupić tylko osoby fizyczne, rezydenci, oraz nie-rezydenci. Kolejne obligacje skarbowe to obligacje oszczędnościowe, które mogą także otrzymać osoby prawne.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cennik walut

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR