Menu

Inwestujemy na przyszłą emeryturę

Specjaliści od finansów nie ustają nad wymyślaniem nowych sposobów na lokowanie pieniędzy. Od kilku już dobrych lat zalecają inwestowanie w młodą polską sztukę. Faktycznie, można mówić nawet o pewnym boomie na twórczość młodych polskich artystów. To dobra wieść dla potencjalnych inwestorów. Wobec zawirowań na rynku funduszy emerytalnych i rządowego skoku na OFE coraz więcej osób myśli nad inwestowaniem nadwyżek finansowych pod kątem przyszłej emerytury.


przyszła emerytura

Foto: img.interia.pl

Ciekawym sposobem na lokowanie pieniędzy może być…

Ciekawym sposobem na lokowanie pieniędzy może być zakup dzieł współczesnych polskich artystów. Niezaprzeczalną zaletą współczesnych dzieł sztuki są ich zróżnicowane ceny, dzięki którym prawie każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie niezależnie od stopnia zasobności portfela. Inwestycja w nową sztukę jest w zasięgu zarówno młodego na dorobku, jak i nieźle ustawionego profesjonalisty. Oczywiście taki sposób lokowania funduszy na przyszłą emeryturę jest obciążony pewnym ryzykiem, ponieważ trudno jest w tym momencie powiedzieć, które dzieła przetrwają próbę czasu, które w przyszłości, w razie sprzedaży, przyniosą największy zysk, ale takie ryzyko towarzyszy prawie każdej inwestycji. Dzieła, w które możemy zainwestować w imię przyszłej emerytury, możemy nabyć w galeriach, które wyspecjalizowały się w sztuce nowoczesnej bądź bezpośrednio od artysty.

przyszła emerytura

Foto: www.biznesnet.pl

Jeżeli czujemy się niepewnie przed dokonaniem takiego zakupu, możemy najpierw dokonać rozpoznania rynku i poszerzyć swoją wiedzę o sztuce współczesnej dzięki lekturze branżowych czasopism.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cennik walut

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR