Menu

Czy pożyczka to dobry pomysł?

Wielu z nas zastanawia się, czy pożyczka to dobry pomysł. Przecież zaciągając pożyczkę jesteśmy zobligowani zazwyczaj do długotrwałego spłacania rat. Wszystko dla ludzi. Należy tylko umiejętnie podejmować decyzje. Pamiętajmy, że w tym przypadku sprawdza się najlepiej powiedzenie: mierz swoje siły na zamiary. Nigdy nie możemy zatem podejmować się zobowiązań finansowych, jeżeli nie jesteśmy pewni własnej sytuacji materialnej.Co zatem zrobić…

Co zatem zrobić. Należy poddać dokładnej analizie stan możliwości finansowych. Duże znaczenie ma oczywiście to, czy posiadamy umowę o pracę. Jeżeli spełniamy już ten warunek, to czy jest to umowa na czas określony, czy może nieokreślony. Dla banku ma to duże znaczenie. Chociaż dzisiaj głosi się, że można wziąć pożyczkę na dowód, to jednak w praktyce wcale nie jest to aż takie oczywiste. Banki sprawdzają pożyczkobiorców. Szczególnie w Biurze Informacji Kredytowej, czyli w popularnym BIK-u. Jeżeli jesteśmy wpisani w poczet niewypłacalnych dłużników, nie będziemy mieć nawet szansy na to, aby zaciągnąć pożyczkę.


Galeria

dobra pożyczka

Foto: pozyczkadlazadluzonych.pl

wonga pożyczki

Foto: d.polskatimes.pl

Banki patrzą również na to, czy posiadamy jakąkolwiek historię kredytową oraz czy spłacaliśmy w terminie dotychczasowo podjęte zobowiązania finansowe. Jeśli nie, również nie będziemy w stanie wziąć pożyczki. Każdy powinien zastanowić się, na jaką kwotę może sobie realnie pozwolić. Przecież będziemy mieć ustalone comiesięczne raty. Nie mogą one przekraczać naszych finansowych możliwości. Tego typu kalkulacja jest niezbędna. Jeżeli dobrze przewidzimy sytuację, spłata pożyczki nie będzie dla nas dużym obciążeniem.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cennik walut

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR