Menu

Pożyczka bankowa, poza bankowa czy kredyt?

Większość Polaków przynajmniej raz w życiu pożyczała określoną, mniejszą lub większą kwotę pieniędzy, bądź to od znajomych, rodziny bądź od instytucji finansowej. Transakcje tego typu najczęściej określa się, jako pożyczkę, choć niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że pożyczka i kredyt to dwie zupełnie odmienne formy zaciągania zobowiązania finansowego.Pożyczka bankowa, poza bankowa czy kredyt? – galeria

pożyczka przez internet na konto

Foto: xtreme-mobiles.pl

pożyczka przez internet na konto

Foto: www.centrumpozyczek24.pl

pożyczka przez internet na konto

Foto: www.ipozyczka.pl

Przez pożyczkę rozumie się taki rodzaj zobowiązania, w którym strona pożyczająca jest właścicielem pieniędzy. W kontekście prawa pożyczkodawcą może być każda osoba fizyczna lub instytucja, udzielająca pożyczek z własnego kapitału. Bank może udzielać pożyczek w ograniczonym zakresie, gdyż większość bankowych środków to jedynie depozyt klientów, a nie własność banków. Tym nie mniej każdy bank posiada również określony kapitał własny, wynikający z inwestycji i z takich środków może udzielać pożyczek samochodowych czy hipotecznych, które są regulowane przez przepisy kodeksu cywilnego.

Pozostałe formy zobowiązań finansowych zaciąganych wobec banków,…

Pozostałe formy zobowiązań finansowych zaciąganych wobec banków, to kredyty udzielane z pieniędzy depozytowych innych klientów. Bank udzielając kredytu gotówkowego czy konsolidacyjnego opiera się na przepisach bankowych dotyczących tej usługi. Jedną z nowszych form jest też pożyczka przez Internet na konto oferowana przez instytucje finansowe, określane, jako para banki. Jest to szybka, dość wysoko oprocentowana forma nisko kwotowych pożyczek na krótki okres.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cennik walut

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR