Menu

Ile kosztuje ubezpieczenie kredytu?

Banki od kilku lat efektywnie współpracują z towarzystwami ubezpieczeniowymi. Dzięki temu w jednym miejscu, a nawet bez wychodzenia z domu, zawrzemy umowę kredytową, dodatkowo z pakietem ubezpieczeniowym. Banki oferują różne pakiety ubezpieczeń, w zależności od rodzaju kredytu i rzecz jasna portfela klienta. Z racji tego, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć co zdarzy się choćby za kilka minut, warto rozważyć możliwość ubezpieczenia (axa.pl) kredytu.Galeria

ubezpieczenia

Foto: www.monetary.pl

ubezpieczenia

Foto: www.pro-test.pl

ubezpieczenia

Foto: www.ubezpieczenia.swarzedz.pl

Szczególnie w sytuacji, gdy nie mamy zabezpieczenia w postaci oszczędności, nieruchomości, ziemi czy w innych aktywach. Dzięki temu będziemy czuć się pewniej. Wysokość ubezpieczenia kredytu zależy od wysokości kredytu, okresu kredytowania oraz rodzaju ubezpieczenia. Opłata ubezpieczeniowa wnoszona jest z góry, gdy zawieramy umowę kredytową. Różni się w poszczególnych bankach. Pamiętajmy, że banki mają podpisane umowy z różnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi i na odmiennych warunkach, w związku z czym przekłada sie to na różnice cenowe produktu. Najczęściej oferowane ubezpieczenia to: ubezpieczenie na wypadek śmierci, wypadku, trwałego kalectwa, utraty pracy.

W sytuacji, gdy ubezpieczamy kredyt i…

W sytuacji, gdy ubezpieczamy kredyt i doświadczamy trudnej sytuacji, wystarczy złożyć odpowiedni wniosek do ubezpieczyciela. Można to uczynić pocztą elektroniczną, również telefonicznie. Otrzymujemy też dalsze wskazówki postępowania. Pakiety ubezpieczeniowe sprzedawane przy kredytach, są pewną formą zabezpieczenia naszej przyszłości. I jak ze wszystkim bywa musimy przeliczyć czy nam się to opłaca czy też nie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cennik walut

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR