Menu

Jak kupować samochód służbowy?

Mogłoby się wydawać, że nie ma nic prostszego niż zakup samochodu na firmę, lecz w praktyce wygląda to tak, że choć nie wydajemy swoich pieniędzy, to pod uwagę musimy wziąć szereg czynników, które niekoniecznie przyszłyby nam do głowy przy okazji kupowania samochodu do celów prywatnych. Zobacz, jak kupować auto dla firmy. Choć teoretycznie użytkowanie auta służbowego niemal niczym nie różni się od eksploatacji samochodu w rękach prywatnych, praktyka pokazuje, że pewne elementy mają znacznie większe znaczenie w przypadku samochodów firmowych.Poniżej postaramy się pokrótce je opisać, dzięki…

Poniżej postaramy się pokrótce je opisać, dzięki czemu jeżeli szef nakaże Ci szukanie odpowiedniego samochodu dla Twojej firmy, będziesz mieć możliwość zrobić to szybko i sprawnie. Co liczy się w autach firmowych. Auto w firmie musi, przede wszystkim, generować możliwie niskie koszty utrzymania. Oprócz spalania, o którym za chwilę, służbowy samochód powinien być możliwie tani w utrzymaniu, co przekłada się przede wszystkim na ceny, które musimy zapłacić za jego obsługę serwisową. Są na rynku marki, które stosują drakońskie stawki za dowolne prace przy samochodzie, co może powodować spore spustoszenie w budżecie firmy. Zanim zdecydujemy się, zatem, na zakup konkretnego auta dla naszej firmy, warto sprawdzić, jakiego rodzaju kwoty mogą nas czekać do zapłacenia w serwisie.

auto w firmie

Foto: toyotaakademiajazdy.pl

auto w firmie

Foto: kazantourist.pl

Dodatkowo, warto pamiętać iż niektóre…

Dodatkowo, warto pamiętać iż niektóre marki stosują preferencyjne stawki dla firm, które kupiły więcej niż jedno auto, co również może być dla nas ofertą godną zainteresowania. A jeśli chodzi o spalanie, to pomimo ostatnich spadków cen paliw na stacjach, auta jeżdżące dużo powinny spalać jak najmniej. To banał, lecz przed zakupem warto dokładnie sprawdzić deklaracje producentów dotyczące zużycia paliwa konkretnych modeli. Mało tego, sprawdzajmy spalanie w raportach kierowców, jakie można znaleźć w Internecie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cennik walut

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR