Menu

Kiedy warto wystawiać faktury?

Osoby, które zamierzają rozpocząć własną działalność gospodarczą stają przed wieloma dylematami. Największy z nich dotyczy zazwyczaj faktu wystawiania rachunków bądź faktur. Czy lepiej być płatnikiem VAT czy może jednak prowadzić działalność na zasadach prostych.


wystawianie faktur

Foto: bluemedia.pl

Kiedy rzeczywiście wystawianie faktur będzie…

Kiedy rzeczywiście wystawianie faktur będzie nam się opłacało. Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest trudna. Dobrze jest jednak wybrać się do dobrego księgowego bądź księgowej, którzy wyjaśnią nam tę sprawę najlepiej i pomogą zdecydować, którą opcję rozliczenia przyjąć od samego początku. Najłatwiej jednak wyjaśnić to na podstawie tego, jakie usługi chcemy świadczyć bądź jakie produkty chcemy oferować swoim klientom.

Jeśli świadczymy usługi, które sami wykonujemy i wystarczy ku temu jedynie nasza praca, to w zupełności wystarczy nam prowadzenie jednoosobowej działalności nie będąc płatnikiem VAT.

Jeśli jednak mamy zamiar działać samodzielnie, ale sprzedawać różne produkty, które sami najpierw nabywamy, lecz znacznie taniej, w takim wypadku lepiej jest od razu założyć działalność pozwalającą na wystawianie faktur. Znaczenie ma również to jakie będziemy otrzymywać dochody z tytułu naszej działalności. Jeśli nie przewidujemy zysków większych niż 80 tysięcy rocznie, to spokojnie możemy pozostać przy prostym rozliczeniu. Jeśli kwotę tą przekroczymy, automatycznie stajemy się płatnikami VAT.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cennik walut

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR