Menu

W jakie surowce bogata jest Polska?

Polska pod względem geograficznym jest jednym z najlepiej położonych krajów w całej Europie. Jest to kraj łączący zachodnią Europę ze wschodnią i dzięki temu, większość transportu ze wschodu na zachód i z zachodu na wschód odbywa się przez nasz kraj. Jednak to nie wszystko, nasz kraj jest bardzo bogaty w surowce naturalne.Największym bogactwem Polski jest oczywiście węgiel…

Największym bogactwem Polski jest oczywiście węgiel kamienny. W Polsce pokłady węgla są największe w całej Europie za wyjątkiem Rosji, nic więc dziwnego, że Polacy bardzo chętnie eksportują węgiel. Jednak w naszym kraju również inne surowce są strategicznym elementem naszej gospodarki. Nasz kraj również jest bardzo mocno zalesiony, dlatego też drewno, jest również bardzo istotnym surowcem. W Polsce znajdują się również bogate złoża węgla brunatnego, który również jest wysokoenergetycznym surowcem. Jak widać nasz kraj posiada surowce praktycznie w każdej kategorii, ostatnimi czasy mówi się dużo o gazie łupkowym, którego w naszym kraju znajduje się całe mnóstwo.

surowce

Foto: szczesniak.pl

Trzeba jednak pamiętać, że naturalne surowce…

Trzeba jednak pamiętać, że naturalne surowce to nie wszystko, konieczna jest również odpowiednia baza przemysłowa i różnego rodzaju logistyka, która jeszcze do niedawna bardzo mocno w naszym kraju klęczała. Dlatego też konieczna jest ewolucja transportowa i infrastrukturalna w Polsce.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cennik walut

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR