Menu

Przyszłość i emerytura

Budząc się rano w swoim łóżku, staramy się jak najlepiej zaplanować dzień, żeby jak najefektywniej wykorzystać każdą minutę. Jest to cenne, szczególnie wtedy, kiedy mamy dużo zajęć, a czas nas goni. Może przyjść taki dzień, w którym zdamy sobie sprawę, że planujemy wszystko z dnia na dzień, a tak naprawdę nie myślimy o naszej przyszłości w szerszym kontekście. O ile osoby są młode, mają dużo sił witalnych i chętnie uczą się czegoś nowego, to nie zawsze potrafią sobie wyobrazić siebie za kilkadziesiąt lat na emeryturze.


emerytura z ofe

Foto: www.solidarnosc.org.pl

A to wielki błąd, szczególnie w dzisiejszych…

A to wielki błąd, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy to emerytury są bardzo zagrożone, szczególnie, że wciąż się powtarza, że emerytura w ofe jest coraz mniej realna, dlatego też każdy z nas powinien sam sobie oszczędzać na swoją przyszłość. Oczywiście obecnie istnieją jeszcze powszechne fundusze emerytalne axa i wiele innych, gdzie decydujemy się na zmianę funduszu ze względu na polepszenie się gdzieś warunków. Niestety, ale nawet specjaliści uważają, że to i tak nic nam nie da, ponieważ te fundusze za jakiś czas już nie będą wypłacalne. Co więc robić.

Specjaliści apelują, żeby tuż przy podjęciu pierwszej pracy zacząć oszczędzać na swoją przyszłość, pomimo tego, że ten temat może być dla nas bardzo abstrakcyjny. Oczywiście, jeśli nie wiemy jak tego dokonać, to warto wybrać się do doradcy finansowego, który przedstawi nam kilka opcji, a my zdecydujemy się na którąś z nich. Najważniejsza jest nasza determinacja, która tak naprawdę ma zapewnić nam godną przyszłość, która należy się każdemu.

powszechny fundusz emerytalny axa

Foto: www.sympozjum-ofe.pl

Nie możemy też zapominać, że koszty życia współcześnie wciąż rosną i wartość pieniądza diametralnie maleje i to też trzeba wciąż pod uwagę przy planowaniu czy też nawet przy rozmyślaniu o naszej przyszłości. Być może teraz to wszystko wydaje się być przerażające, jednak trzeba się z tym zmierzyć, ponieważ życie mamy jedno i nic nie wskazuje na to, żeby w tej kwestii się coś diametralnie zmieniło, ponieważ nasz rząd kompletnie sobie z tym nie radzi. Jednak pamiętajmy, żeby zawsze być dobrej myśli, ponieważ w przeciwnym razie nasze życie bardzo szybko straci sens.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cennik walut

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR