Menu

Droższe paliwo ruch na stacjach

Paliwo drożeje, ale nie odbija się to na statystykach. Cena paliw idzie w górę, równocześnie ze wzrostem sprzedaży. W roku ubiegłym zanotowano trzy procentowy wzrost sprzedaży. Cieszą mogą się jedynie duże sieci, małe stacje z niepokojem patrzą w przyszłość. Od dobrych kilkunastu lat na polskim rynku funkcjonują duże sieci stacji paliw, które na trwałe zapisały się w świadomości polskich klientów.Wielu kierowców usługi danej stacji wybiera…

Wielu kierowców usługi danej stacji wybiera z przyzwyczajenia. Jest to siła danej marki. Samodzielna stacja benzynowa nie ma takiej siły przebicia. Zresztą nigdy nie będzie miała tak dużego kapitału na reklamę. Mała popularność mniejszych stacji benzynowych nie jest jedynie wynikiem ekonomii. To również kwestia, jakości usług. Klient doskonale wie, że więcej różnych usług obecnych jest w każdym punkcie sprzedaży paliw danej sieci. Dużej sieci łatwiej też modernizować swoje punkty. Dla małych placówek nowe zarządzenie Ministerstwa Gospodarki będzie wręcz gwoździem do trumny. Zwłaszcza dla tych, które mają spore problemy z rentownością. Według nowego zarządzenia na remont stacji benzynowej będzie trzeba wydąć nawet 100 tysięcy złotych.


Wszystko po to by lepiej…

stacja benzynowa

Foto: archiwum.wiz.pl

Wszystko po to by lepiej zabezpieczać zbiorniki z paliwem. Z pewnością na upadku skorzystają wielkie sieci. W ten sposób mają szansę na to by rozszerzyć swoją działalność, poprzez przejmowanie upadających stacji. Wielkie sieci planują, bowiem przede wszystkim rozszerzać swoje punkty, na teren całej polski a mała stacja benzynowa, a nie ma szans. W ten klienci mają skorzystać na niższych cenach.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cennik walut

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR