Menu

Faktury bez podpisów

Według rozporządzenia ministra finansów, faktura wystawiana kontrahentowi nie musi posiadać podpisu osoby wystawiającej ten podpis. Faktura nie musi także posiadać pieczątki. Pieczątka sama w sobie jest właściwie archaizmem, która nigdzie nie jest używania, ale dla komfortu osoby wciąż muszącej podpisywać się na fakturach jest to bardzo dobre rozwiązanie. Faktura online może być wysyłana pocztą elektroniczną naszym kontrahentom bez naszego odpisu i bez pieczątki, a także bez podpisu elektronicznego.W ten sposób możemy w…

W ten sposób możemy w dość bezpieczny, jasny, a przede wszystkim bardzo szybki sposób prowadzić dokumentację w naszej firmie. Faktura online, po wydrukowaniu, wygląda tak samo jak normalna faktura, ale nie ma podpisu ani pieczątki wystawcy. Taki dowód księgowy jest dopuszczany przez fiskusa oczywiście, aby zaksięgować sobie koszty. Taka faktura online jednakże musi być oczywiście sensowna i zgodna z faktycznym przebiegiem transakcji. Takie przepisy weszły w życie w roku 2010 – zaczęły one dopuszczać możliwość wystawiania faktur elektronicznych, gdzie przekazywanie sobie faktur z rąk do rąk straciło rację buty. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą oszczędzać na przesyłkach, w których przesyłano sobie do tej pory oryginały faktur.


Takie przesyłanie sobie papierów pocztą nie było…

Takie przesyłanie sobie papierów pocztą nie było bezpieczne, rodziło ryzyko zaginięcia przesyłek. Od roku 2010 taka faktura online jest jak najbardziej honorowana pod warunkiem zapewnienia dostawcy o jej autentyczności oraz integralności zawartych w niej informacji. Obecnie trwają dalsze ułatwienia dla przedsiębiorców dotyczące możliwości sporządzania całkowicie uproszczonych dokumentów zwanych fakturami.

faktura online

Foto: faktury.mediawidget.cz

pieczątki

Foto: www.kodowanie-kluczy.pl

faktura online

Foto: s3-eu-west-1.amazonaws.com

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cennik walut

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR