Menu

Nasza przyszła emerytura

Zanim przejdziemy na emeryturę koniecznie musimy niejako na nią zapracować. Oczywiście chodzi tutaj o to, że świadczenie emerytalne otrzymujemy tylko i wyłącznie wtedy kiedy na koncie otwartego funduszu emerytalnego będą odpowiednie środki. W związku z tym na przyszłą emeryturę mogą liczyć jedynie osoby, która w swoim życiu pracowały.


przyszła emerytura

Foto: img.interia.pl

Nic zatem dziwnego, ze każdy…

Nic zatem dziwnego, ze każdy kto tylko ma taką możliwość od razu udaje się do pracy. Dzięki temu z jego wynagrodzenie będzie można pobierać określoną kwotę, która zostanie przeznaczona na określone składki, w tym również na te emerytalne. Oczywiście ich wielkość uzależniona jest od wielkości samego wynagrodzenia. Poza tym nie bez znaczenia będzie ilość lat przepracowanych. Wszak na emeryturę można przejść dopiero na określonych warunkach. Poza tym należy pamiętać o tym, że wspomniany otwarty fundusz emerytalny jest obowiązkowy. Dlatego też jeżeli sami nie wybierzemy go w ściśle wyznaczonym terminie to zostanie to dokonane za nas. W związku z tym, że chodzi tutaj o nasza przyszłość warto samemu dokonywać świadomie wszelkiego rodzaju wyborów.

przyszła emerytura

Foto: img.interia.pl

Tylko i wyłącznie dzięki temu będziemy mieli…

Tylko i wyłącznie dzięki temu będziemy mieli wpływ na to jaki fundusz emerytalny będzie odpowiedzialny za nasza przyszłą emeryturę. Nic zatem dziwnego, że każdy stara się wyboru tego dokonywać samodzielnie. Jednym słowem mało komu obojętna jest jego przyszłość związane między innymi z otrzymywanie świadczenia emerytalnego. Jeżeli nadszedł czas podjęcia decyzji co do funduszu emerytalnego warto dowiedzieć się o nim jak najwięcej.

przyszła emerytura

Foto: www.michalbuchta.eu

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cennik walut

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
EUR - Euro
Wykres kursu waluty EUR